Село Довгеньке неподалік Ізюму. У 2022-му тут проходила лінія фронту і велися одні з найтяжчих боїв на Харківщині. За п’ять місяців безперервних бойових дій за село, впродовж яких поселення кілька разів переходило «з рук в руки» – від українців — до окупантів, і навпаки – знищено усе. Тут немає жодного цілого будинку.
До повномасштабного вторгнення у Довгенькому мешкало близько пів тисячі осіб, зараз – лише кілька десятків.
На околиці села, на місці колишнього агропідприємства – величезний кратер. Місцеві кажуть, що це був удар авіації. За одною із теорій, бомба чи ракета влучила у склад селітри, який був на підприємстві.
Масштаби кратера і руйнувань довкола вражають. Вирішив відзняти його і з дрона.
Для розуміння масштабу, ще одне зображення зі збільшенням людей.
Поля та посадки навколо, та й само село, досі щільно заміновані протитанковими, протипіхотними мінами та «лєпєстками» (ПФМ-1). Також дуже багато нерозірваного БК, наближатися до якого небезпечно.
З людей у селі наразі лише кілька десятків осіб, які намагаються відновити зруйноване житло до зими. Електрики, як і мобільного покриття у Довгенькому немає і наразі невідомо коли буде, бо спершу село та поля навколо мають бути розміновані саперами.
Російські війська зайшли у Довгеньке в середині квітня. Це – останнє село на межі Харківської та Донецької областей. Особливого стратегічного значення у нього немає, але воно стоїть поблизу траси Е-40, яка з’єднує Донецьк з Харковом, і яку російська армія намагалася взяти під контроль у липні 2022-го року.
Їду з села, але важкі враження лишаються. На відновлення усього цього необхідні будуть роки і роки.