Авторка: Альбіна Карман

25 травня 2024 року росіяни завдали удару по одній з будівель торгового центру “Епіцентр” в Харкові. За повідомленням міського голови Ігоря Терехова, там могли перебувати близько 200 людей. 11 працівників зараз вважаються безвісти зниклими. Відомо про 4 загиблих і понад 40 поранених. 

Один із загиблих – працівник “Епіцентру”. Коли вцілілі працівники почали виходити з торгового центру, Frontliner вдалося поговорити з однією з них. 

“Людей всередині було багато, вихідний день, люди ж хотіли скупитися. В перші секунди все перед нами горіло, ми почали шукати, як допомогти іншим, але навколо вже був вогонь”, — каже врятована працівниця “Епіцентру” Любов. 

Працівники, які не постраждали від обстрілу росіянами, намагаються допомогти рятувальникам, повідомляючи, де ще могли б залишатись люди або про знайомих, які були в приміщенні торгового центру на момент ударів. 

Один із них Юрій, жестикулюючи, показує працівникам ДСНС де ще в будівлі ““Епіцентру” ”можуть бути потерпілі. “Біля туалету, під пристройкою”, — передає по рації інформацію Юрія працівник ДСНС.

З натовпу чути окремі фрази працівників, яким вдалося врятуватися з приміщення: “Вези шмаття у “Форд”, “На другому поверсі жопа”, “Юра, я живий!” Між розмов вони часто кашляють і відволікаються на те, щоб попити води, яку в достатній кількості підвезли вже за кілька годин пошуково-рятувальних робіт. 

Тим часом менш ніж за 5 кілометрів від місця влучання на футбольному майданчику юні харківські футболісти продовжують свою суботню гру. Біля них гуляють мами із візочками. А зовсім поруч, на ринку продавці знову виставили на полиці товар. Багато відвідувачів відволікаються на чорний дим у небі.

Наразі в приміщені ТЦ “Епіцентр” у Харкові, по якому росіяни завдали удару, тривають пошуки зниклих працівників та відвідувачів.