Текст: Євгенія Назарова; Фото: Андрій Дубчак

Олександр чекає на розбір завалів, де залишилися його брат 35 років, та 8 річна племінниця.
Олександр чекає на розбір завалів, де залишилися його брат 35 років, та 8 річна племінниця.

Закутаний у теплу ковдру він чекає…

Чекає поки знайдуть його близьких. Десь там під хаосом залишків того, що колись було приватним будинком – його брат і племінниця. 35 і 8 років.

Олександр вижив під час удару – одна з ракет влучила туди, де був будинок його родини. Посеред однієї з вулиць приватного сектору Запоріжжя.

Атака в Запоріжжі: епіцентр.
Атака в Запоріжжі: епіцентр.

«Я не можу точно сказати, я почув вибух, я почув скло. Якось я накрився ковдрою і чую, що воно по мені б’є.  Все летіло. А коли перестало летіти я подивився. Дивлюсь – вікна нема, і хати нема. І вже було якось все одно – я знаю, що там племінниця, там брат, одразу вискочив – почав рити. Дивлюсь – по деревам і розумію, що у спальні потрапило»,  – каже Олександр, дивлячись як рятувальники розбирають залишки будинку його брата.

«Досі в шоці», – каже власник будинку, через дорогу від якого тривають пошукові роботи. – Зі спальні в залу викинуло. Нема ані дому, ані дверей, ані вікон, ані даху».

Рятувальник розбирає завали після атаки в Запоріжжі.
Рятувальник розбирає завали після атаки в Запоріжжі.

Десятки поранених людей, сотні пошкоджених приватних і багатоповерхових будинків – наслідки удару РФ по Запоріжжю 22 березня.

Ще одна з ракет влучила у зелену зону поряд з багатоповерхівкою в іншому районі Запоріжжя. Ще трохи і будинку не було б, кажуть його мешканці.

«Почалися вибухи. Подивилася… Встала у розгубленості такій. Думаю, піду хоч вмиюсь. Тільки зайшла до ванної – як рване. І вікна, і двері, і скло – все полетіло. Мій кіт, бідний, ледве не помер від страху. І як так само», – ділиться немолода жителька багатоповерхівки Зоя Корніївна.

Жителі в пошуках особистих речей серед руїн.
Жителі в пошуках особистих речей серед руїн.

Прибирає з сином квартиру – винесли на смітник 8 відер скла. Каже, після влучання стеля у кухні і житловій кімнаті були в землі. Такою була сила удару: 

«Уявіть, квіти у кімнаті вліпили у стелю. Нема слів».

Жінка на місці трагедії в Запоріжжі.
Жінка на місці трагедії в Запоріжжі.

Ракетний удар по Запоріжжю 22 березня 2024 року вже офіційно називають найбільшим за весь час від початку повномасштабного вторгнення Росії.  

«Найбільш потужна атака рашистів на місто Запоріжжя. Більше двох годин знаходились під обстрілами. За попередніми даними, біля 20 обстрілів було»,  –  каже виконувач обов’язків міського голови Анатолій Куртєв.

Працівники ДСНС на перепочинку після рятувальної операції в Запоріжжі.
Працівники ДСНС на перепочинку після рятувальної операції в Запоріжжі.

Крім житлових будинків, ракетний удар завдав шкоди енергетичній ктам інфраструктурі, зокрема Дніпрогес. Це не перша російська атака по гідроелектростанції. Тільки за 14 місяців від початку повномасштабного вторгнення, за даними Запорізької ОВА, ГЕС зазнала понад 13 масованих ударів різними видами зброї. Ракетних ударів 22 березня 2024-го зазнали об’єкти енергосистеми України в інших регіонах. За даними НЕК “Укренерго”. під час комбінованого удару з боку військ РФ випустили по Україні 90 ракет різних типів, 60 дронів. Внаслідок удару пошкоджені десятки об’єктів енергосистеми, запроваджено аварійні відключення  світла в 7 областях.

Найбільш постраждали від атаки – Харківська, Сумська, Полтавська, Запорізька області.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *